היתרונות בהוצאת דרכון פורטוגלי

דרכון םורטוגלי

הדרכון הוא חברו הטוב ביותר של האדם, בכל נסיעה לחו"ל. אולם מסתבר שישראלים רבים מחליטים שלא להסתפק בדרכון הישראלי. במיוחד זוכה לפופולריות רבה הדרכון הפורטוגלי. בהחלטה של הרשויות הפורטוגליות, יהודים בעלי שורשים משפחתיים המגיעים אל גירוש פורטוגל זכאים לאזרחות עם דרכון, בתנאים מיוחדים. זו סיבה מספיק טובה להכיר את היתרונות. 

אזרחות אירופאית לכל החיים 

לא בטוח שהתוכניות העתידיות שלכם כוללות מגורים לאורך זמן בפורטוגל. אבל האמת היא שזה ממש לא משנה. דרכון פורטוגלי יתרונות יש הרבה, אבל שימו לב ליתרון שהוא אולי המרכזי מכולם. ברגע שמקבלים את האזרחות, הדרכון הזה מקנה אפשרות לאזרחות אירופאית לכל החיים. איך זה קורה: דרכון, בשונה מאזרחות או אישור עבודה רגיל, ניתן לכל החיים. צריך נסיבות מאוד קיצוניות על מנת לשלול מאדם את אזרחותו שאושרה. ומכיוון שפורטוגל היא מדינה השייכת לאיחוד האירופאי, הרי שאזרחי מדינה זו זכאים לאזרחות של האיחוד. 

אזרחות כפולה ליהודים 

הפורטוגלים, שמכירים בעוול ההיסטורי שנגרם בזמן גירוש פורטוגל, החליטו להקל על יהודים צאצאי המגורשים. אזרחים זרים שרוצים להיקלט בפורטוגל ומבקשים אזרחות, חייבים לוותר על אזרחות קודמת. עבור יהודים התמונה שונה. יהודי שיקבל אישור על שייכות לקהילת יהודי פורטוגל ושתהיה לו זיקה למדינה, לא יחויב לוותר על האזרחות הישראלית. מכיוון שמרבית הישראלים גאים במדינה שלנו ולא רוצים לוותר עליה בשום אופן, מדובר ביתרון חשוב ביותר. 

לעבוד באירופה כחוק 

חלק חשוב מכוחו של דרכון פורטוגלי נשען על כך שהוא מאפשר לעבוד כחוק בשלל מדינות אירופאית. כן, מי שיקבל את האזרחות של פורטוגל, יוכל לעבוד כחוק בכל משלוח יד, בכל מדינה של האיחוד ואפילו בכלכלות החזקות בעולם. אם אתם רוצים שתהיה לכם אפשרות להשתלב בקלות במציאות של עולם עבודה גלובלי ועם גבולות הרבה יותר פתוחים, הדרכון שבהישג יד בהחלט יסייע בכך. 

ברוכים הבאים לארה"ב – בלי ויזה

אזרחים שנחשבים לחלק מהאיחוד האירופי מקבלים הקלות בכל נסיעה לארצות הברית. כך למשל בעלי דרכון אירופאי לא צריכים להוציא ויזה  רגילה בנסיעות עסקים או בנסיעות לטיולים ותיירות (מספיק אישור כניסה אלקטרוני אונליין). לארצות הברית הסכמים עם האיחוד בעניין זה.

לימודים, עסקים ועוד 

כפי שאפשר להבין, דרכון פורטוגלי לא מחייב לעבור להתגורר בפורטוגל. יחד עם זאת, הוא כן מאפשר להתקבל ללימודים בפורטוגל ובאירופה בכלל, במחירים מסובסדים וזולים במיוחד. אך גם אם לימודים בשלב הזה פחות מעניינים אתכם או שכבר יש לכם מקצוע או עסק, אזרחות נוספת תוכל לקדם אתכם. בעזרתה אפשר להשתלב בקהילה העסקית, לפתוח חברות, להשתתף במכרזים, להגיע לרווחה כלכלית עם נגישות לשווקים עצומים. ואם נדמה שזה הכל, נזכיר עוד דבר אחד. עם הדרכון בכיס, אפשר לטייל בעולם, בחופשיות מרובה ואף במדינות שלא מכניסות תיירים עם דרכון ישראלי בלבד.