3 עובדות מעניינות על רכבים משוריינים בישראל

רכב משוריין

המציאות בישראל מורכבת ולא פשוטה ומחייבת מדי פעם לנסוע ממקום למקום עם רכב משוריין. יכול להיות שיהיה מדובר בנסיעה באזורים שעלולים להיות מועדים לפורענות ויכול להיות שמי שנוסע ברכב הוא דמות חשובה לציבור וצריך להגן בכל מחיר על שלומה. כך או כך – רכבים משורייני ירי הם הפתרון והמזל הוא שאפשר להשיג אותם בישראל גם בהתראה קצרה. למרות הפופולרית היחסית של רכבים מסוג זה – יתכן שיהיה חשש לא קטן לפני שנוסעים בהם ולכן חשוב להכיר אותם קצת יותר לעומק וכך לדעת בדיוק איך הם פועלים וממה הם עשויים שמגן על מי שיושב בתוכם. כך קל יותר לסמוך על הרכבים (וכמובן על מי שנוהג בהם) ולנסוע בהם בלב שקט ובביטחון מלא. אז הנה כמה עובדות שכדאי לדעת אודות רכבים משוריינים כאן בארץ.

3 עובדות שכדאי לדעת על רכבים משוריינים

חשוב להבין שכאשר מדובר על רכב משוריין מדובר אמנם במוגנות שיש בו מפני ירי או הגעה למצבים מסוכנים, אך חשוב להבין שגם מבחינת פנים הרכב מדובר על אבזור ברמה גבוהה, כזאת שמאפשרת יצירת קשר או הימלטות במהירות ממקום מסוכן. הנה שלוש עובדות מעניינות –

  1. הרכבים המשוריינים הם רכבים בעלי הנעה כפולה (4X4) שמאפשרת להם לנסוע גם בתנאי שטח מאתגרים יותר מאשר כביש שטוח. יש בהם ראוטר שמפיק רשת אינטרנט אלחוטית וכמובן מכשירי קשר בעלי תדרים שמאפשרים להם ליצור תקשורת גם בשטחים בעייתיים.
  2. באופן כללי מה שמשותף לרכבים משוריינים הוא השלדה הכפולה והמורכבת שלהם וכמובן השמשות חסינות הקליעים. לא מעט דגמים של רכבים משוריינים הם מתוצרת החברות שברולט ומרצדס שהן חברות ייצור רכב מובילה בשוק ומוכרות מאד.
  3. כדאי לדעת שכיום יש כמה וכמה דגמים של רכב משוריין וכך אפשר להתאים את הרכב לאופי הנסיעה ולהרכב הנוסעים – מספר מצומצם או אפילו קבוצה שלמה שצריכה לנסוע ברכב משוריין על מנת לוודא שהנסיעה תהיה בטוחה ותסתיים בשלום.

מי צריך רכבים משוריינים?

ברחבי ישראל אפשר לראות לא מעט רכבים משוריינים ולא תמיד אפשר לזהות או לדעת שהם כאלה. ייסעו בהם כאמור דמויות ציבוריות חשובות שצריך לשמור על ביטחונן או אנשים פרטיים ששוכרים את הרכבים האלה על מנת להגן על עצמם כאשר הם נוסעים למקומות שנחשבים למעט יותר מסוכנים או מאתגרים. כיום גם אפשר להכיר רכבי הסעות משוריינים שמתאימים לקבוצות של תלמידים או תיירים ובהחלט יש לא מעט מהם בכבישי ישראל. מומלץ לפחות להכיר את האפשרות הזאת על מנת לדעת שאם רוצים – היא קיימת ויש אל מי לפנות כדי ליצור קשר ולקבל את כל הפרטים הנדרשים לפני הזמנה או קביעה של נסיעה שנדרש בה רכב כזה.