עורך דין צוואות מומלץ

עורך דין צוואות

אחד הנושאים הכי רגישים שקיימים בתוך המשפחה, זה כל מה שקשור לנושא של צוואות וירושות. זה נושא רגיש, מאחר ותמיד יש מישהו שמרגיש שהוא קיבל מעט מדי, יש מישהו שנפגע, ומנגד, מי שכותב את הצוואה, מי שמבקש להוריש את רכושו, כספו ונכסיו, תמיד ירצה לשמור על “שלום בית”, תמיד ינסה לפעול ברגישות, וזה לא כל כך פשוט בהכרח. 

מי שאמור לעזור בכתיבת צוואה והוצאתה לפועל הוא עורך דין צוואות מומלץ. מדובר בגורם משפטי מוסמך אשר אצלו יש לכתוב את הצוואה ולהשאיר אותה לאחר מכן למשמורת, עד אשר תגיע שעתו של כותב הצוואה להסתלק מהעולם, ואז עורך דין יפתח את הצוואה בפני משפחתו ויקיריו הקרובים, במטרה להתחיל ולממש אותה. 

לפני שנסביר מה בדיוק תפקידו של עורך דין במצב זה, חשוב לומר, אנחנו יכולים למצוא עורך דין צוואות מומלץ בלא מעט מקומות ודרך לא מעט מקורות. כך למשל, אנחנו יכולים להשתמש בהמלצות של בני משפחה, חברים, עורכי דין אחרים וכן אנחנו יכולים להשתמש במקורות כמו אינטרנט, בשביל למצוא עורכי דין צוואות איכותיים שידעו לספק לנו שירות כמו שצריך. 

מה תפקידו של עורך דין צוואות?

בעיקרון לעורך דין צוואות יש כמה תפקידים. ראשית, אצלנו אמורים לחתום על הצוואה ולהשאיר אותה למשמרת. הצוואה אמורה להיחתם בנוכחות שני עדים, שאינם חלק מהצוואה. כמובן שעורך דין יבדוק אותה בשביל לוודא שהכל תקין. הוא ישמור אותה אצלו, ואם כותב הצוואה ירצה לבצע בה שינוי, יהיה עליו לפנות אל עורך הדין לשם כך. ניתן לעדכן כל צוואה בשלבים שונים. 

שנית, הצוואה אמורה להיפתח על ידי עורך דין, אחרי פטירתו של בעליה. על עורך הדין לפתוח אותה בנוכחות יקיריו של הנפטר, עליו להסביר להם במה מדובר, כיצד הרכוש, הכסף, והנכסים אמורים להתחלק ביניהם. מן הסתם, אם יש להם השגות על הצוואה, אזי שהם יכולים לפנות אליו או לקחת את זה למישור המשפטי. הוא ייצג את הרצון של הנפטר וכך גם בית המשפט והשופט יתייחסו אליו במהלך התהליך.