ליווי בלקיחת משכנתא – מדוע זה הכרחי עבורנו

ליווי בלקיחת משכנתא

כפי שאנחנו יודעים, נטילת משכנתא היא לא דבר פשוט, בוודאי לא עבור בני זוג אשר נדרשים לקחת אותה בפעם הראשונה, בוודאי לא עבור זוג צעיר אשר זקוק לקחת משכנתא בשביל לרכוש דירה ראשונה. 

על כן, כמו במקרים רבים אחרים, גם במקרה זה, יהיה נכון מצידנו להשתמש בשירותים של גורם מקצועי אשר יוכל ללוות אותנו בתהליך ולעזור לנו לקחת משכנתא בצורה נכונה. לשמחתנו הרבה, ליווי בלקיחת משכנתא, הוא דבר מאוד נפוץ ופופולארי היום. אנחנו יכולים למצוא גורמים שונים שיכולים לספק לנו שירות של ליווי ועזרה בתהליך. 

לפני שנסביר כיצד אנחנו בוחרים עם מי לעבוד, עם מי להתייעץ, חשוב להבהיר כאן נקודה חשובה, לא כל אדם שמתמחה במשכנתאות בהכרח יכול לספק לנו שירות ייעוץ, לא כל אחד יכול לספק לנו ליווי בלקיחת משכנתא. כפי שנוכל לראות מיד, יש פרמטרים שונים על פיהם אנחנו נבחר את הגורם, היועץ, בו נרצה להיעזר על מנת לקחת משכנתא. 

מה הם הפרמטרים הנכונים לבחירת יועץ?

ראשית, אנחנו נבחר אך ורק גורם שאין לו אינטרס בדבר. כלומר, אנחנו לא נבחר גורם שקשור לבנקים או גורם שקשור לגוף כזה או אחר אשר יש לו אינטרס בדבר. אין בכך היגיון. הרי אם אנחנו ניעזר בגורם מסוים שיש לו אינטרס בדבר, אנחנו לא נקבל את השירות שאנחנו רוצים, אנחנו לא נקבל את מה שבאמת טוב לנו, באופן אובייקטיבי. 

שנית, אנחנו צריכים לבחור אך ורק גורם מקצועי ומנוסה, גורם שיכול לספק לנו את כל המידע שאנחנו צריכים, בין אם זה על מסלולים ובין אם זה על ריביות, כאשר, מן הסתם, הפרמטר הזה צריך להיות מגובה בכך שאותו יועץ יהיה גם מעודכן בכל מה שקשור לנושא, בכל מה שחדש בו. בין אם זה בהקשר של חוקים, תקנות, מסלולים וכל דבר אחר. 

שלישית, היועץ צריך להיות זמין ונגיש עבורנו בכל עת לכל עניין על פי הצורך. כך נוכל לקבל את השירות הטוב ביותר בכל עת, עד השלב שנקבל את המשכנתא.