עורכי דין פליליים – האנשים שיעמדו לצידנו בכל עת

בחירת עורך דין פלילי

כשאנחנו חושבים על עורכי דין בתחום הפלילי, מיד עולות אצלנו תמונות מתוך סדרות משפט או סרטים שעוסקים בנושא. מיד אנחנו מדמיינים עורכי דין שעומדים לצד הלקוחות שלהם בכל עת ומצליחים להציל אותם מכל מצב. 

על פניו, אנחנו נוהגים לחשוב שזה לא אמיתי, שזה לא באמת קיים במציאות. אך מי שמכיר את התחום של הדין הפלילי יודע שזה אכן כך. אומנם לא תמיד עורכי דין פליליים מסוגלים להוציא את הלקוחות שלהם מכל מצב, ויש לא מעט מקרים בהם הלקוחות מוצאים את עצמם בבית הסוהר למשך לא מעט שנים, אך תמיד עורכי הדין שלהם יעשו כל מה שניתן בשביל למנוע מצב שכזה ואם לא יעלה בידם, הרי שהם יעשו כל מה שניתן, לאחר מכן, בשביל להקל עליהם את התנאים וכן להביא לשחרור מוקדם שלהם. 

צריך להבין, עורך דין פלילי זה לא בעל מקצוע שבא לעבוד פעם אחת וזהו, לא מדובר פה בבעל מקצוע שמעניק שירות רק כאשר מזמינים אותו. מדובר בבעל מקצוע שמספק שירות כל הזמן, בכל עת. למעשה, הוא כמו רופא, תהליך העבודה איתו הוא ארוך טווח, לעיתים מדובר על חודשים, לעיתים על שנים ויש מקרים שאפילו על עשרות שנים. 

כיצד הם יעזרו לנו

בשביל להבין איך עורכי דין פליליים יכולים לעזור לנו, אנחנו צריכים להבין את התהליך. בעקרון, הם יתחילו לעבוד איתנו, עוד לפני תחילת המשפט, בשלב החקירה במשטרה בודקים , אם ניעצר אז גם בשלב הזה כמובן, והם ימשיכו לייצג אותנו, לעבוד איתנו, גם לאחר מכן, כשיגיע שלב המשפט וכן אחריו, בוודאי אם השופט יקבע שאנחנו אשמים. 

מעבר לכך, עורכי דין פליליים רבים דואגים גם לשמור על קשר עם המשפחות שלנו, הם יספקו להם ייעוץ, עזרה, יעדכנו אותם בכל מה שקורה איתנו ובכל מה שקורה עם המקרה שלנו, הם יבצעו את כל מה שנדרש בשביל שאנחנו נקבל את התנאים הטובים ביותר ובשביל שבני המשפחה שלנו ירגישו שהם בידיים טובות, ויש מי שדואג לנו בתהליך.