עורך דין דיני עבודה – איך נדע אם יש לנו קייס

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

הרבה פעמים עובדים נוטים לחשוב, שדברים מסוימים אשר מתרחשים במקום עבודתם, בפרט דברים שקשורים אליהם, הם קייס מספיק טוב עבורם בשביל להגיש תביעה נגד מקום העבודה והמעסיקים. הרי אלו דברים שנראים להם שליליים ולא מתאימים.

אך זה לא תמיד כך. לא כל מצב שנראה חריג או בעייתי, בהכרח עונה על הגדרה משפטית דומה. זה נכון באופן כללי בחיים ובפרט במקומות עבודה, שם הרבה פעמים הרגישות היא רבה יותר, ולא אחת, יש גם מטענים נוספים שיוצרים קו מחשבה כזה.

מה צריך בשביל שיהיה לנו קייס?

אם קיים מקרה אשר נדמה לנו שהוא לא תקין, ויש לנו עילה להגיש תביעה משפטית בגללו, אזי הדבר הנכון לעשות הוא לפנות אל עורך דין דיני עבודה בשביל לבחון זאת. הוא יבחן את המקרה ויראה האם אכן המקרה מתנגש עם חוק מסוים, עומד בניגוד לו, והאם אכן אנחנו יכולים לפעול בנושא.

פעמים רבות נראה לאנשים מן היישוב שאינם מתמחים בעולם המשפט, שבעיה כזו או אחרת יכולה להיות מטופלת דרך היבטים משפטיים. אך זה לא תמיד ככה. מי שיכול לעזור לנו להבין את זה, הוא עורך דין שיש לו את הכלים לבדוק האם זה אכן רלוונטי מבחינתנו.

מה צריך בשביל להגיש תביעה משפטית

אם אנחנו רוצים להגיש תביעה משפטית בהקשר של דיני עבודה, הרי שאנחנו צריכים לבצע מספר פעולות. ראשית, עלינו להציג את כל המסמכים והנתונים השונים, אשר מוכיחים שאכן יש עילה לתביעה, כל מה שנדרש בשביל להציג את ההיבט המשפטי שלנו.

שנית, אנחנו צריכים להציג את הצד שלנו. לספר את הסיפור, בלי להשמיט שום פרט ואם אפשר להביא גם סימוכין ועדים שיכולים להעיד שאכן זה המקרה. עורך דין מצידו ירצה לבדוק את המקרה מזוויות שונות, על מנת לוודא שאכן הוא קרה כפי שתיארנו, ואין אפשרות להציג פרשנות אחרת, שתסתור את הטענה שלנו.

שלישית, אנחנו צריכים להיות מוכנים לכל התהליך. מדובר בעניין לא פשוט, מאחר ונצטרך לעמוד מול הגורם אותו אנחנו תובעים, כמו כן נצטרך לפנות לא מעט זמן, נצטרך להשקיע לא מעט משאבים, ויהיה עלינו להיות מוכנים להבטים מסוימים שיכולים להשפיע עלינו באופן אישי.

כיצד בוחרים עורך דין בצורה נכונה

על מנת להגיע אל התהליך בצורה חכמה, אנחנו צריכים למצוא עורך דין דיני עבודה שיוכל לעזור לנו לבצע את כל מה שאנחנו צריכים. עלינו לבחור עורך דין עם ניסיון, ידע מקצועי נרחב, זמינות, מישהו שאנחנו יכולים לסמוך עלינו שיעזור לנו מתחילת התהליך ועד סופו.

אנחנו מזמינים אתכם לפנות אלינו עוד היום ולקבוע מועד לפגישה. נשמח לבדוק את המקרה ולעזור לכם להתמודד איתו בצורה נכונה, מבחינה משפטית או מבחינות אחרות.