משרד דיני עבודה – איך בוחרים את המשרד הנכון

משרד דיני עבודה

כשאנחנו נדרשים לשירותיו של עורך דין בתחום כזה או אחר, אזי שעומדות לרשותנו לא מעט אפשרויות, כיצד לבחור את המשרד הנכון, את עורך הדין שיתאים לצרכים שלנו.

במציאות של היום, לא רק שאנחנו יכולים ליהנות מכמות גדולה של עורכי דין כמעט בכל תחום התמחות, אלא שעומדים לרשותנו לא מעט מקורות מידע, מהם אנחנו נוכל ללמוד על הרזומה של כל עורך דין, ללמוד על התחומים בהם הוא מתמחה וכן נוכל לקבל המלצות וחוות דעת מלקוחות שעבדו אותו וזכו להיות מיוצגים על ידו. כל המידע הנ"ל, אמור לעזור לנו לבחור עורך דין שמתאים לצרכים שלנו.

לשמחתנו הרבה, אנחנו לא נתקשה אם כך לבחור עורך דין בתחום מסוים, העניין הוא, שאנחנו צריכים לקבוע לעצמנו פרמטרים מסוימים על פיהם נחפש ולבסוף נבחר, משרד עורכי דין שייצג אותנו, בין אם זה בהליך משפטי, הליך של משא ומתן או בכל הליך אחר שלשמו אנחנו מבקשים לשכור את שירותיו.

למשל, אם אנחנו מעסיקים או עובדים אשר נדרשים לשירותי משרד דיני עבודה, קרי עורכי דין שמתמחים בכל הקשור לדיני עבודה, הרי שנוכל למצוא דרך המקורות השונים שעומדים לרשותנו, מגוון משרדים ועורכי דין שיכולים לייצג אותנו. צריך לציין, חלק גדול מהמשרדים עוסקים בייצוג גם של עובדים וגם של מעסיקים, עם זאת ישנם משרדים שעוסקים בייצוג רק של צד אחד, ועל כן אנחנו צריכים לבדוק, על פי מה שאנחנו צריכים, את מי אנחנו יכולים וצריכים לשכור.

כיצד נבחר משרד עורך דין בצורה

בחירה של משרד דיני עבודה, אינה שונה באופן מהותית מבחירה של עורכי דין בתחומים אחרים. ההבדל טמון בכך שהמקרה הוא שונה, ובמקרים מסוימים, בודאי אם מדובר במקרים בהם אנחנו עובדים אשר מבקשים לתבוע את מקום העבודה שלנו, הרי ייתכן שאנחנו נרגיש שהצד השני הרבה יותר חזק מאיתנו. מעבר לכך, הפרמטרים לבחירת עורך דין שייצג אותנו, לא אמורים להיות שונים באופן משמעותי מאשר במקרים אחרים.

למשל, הפרמטר המשמעותי ביותר לבחירת משרד דיני עבודה הוא ניסיון ומקצועיות. אנחנו נחפש עורך דין שהתנסה בייצוג לקוחות בתחום ובפרט במקרים כמו שלנו, כמובן שעלינו גם לוודא שהוא עשה את זה בצורה טובה ויש לו מוניטין של עורך דין איכותי ומקצועי.

כמו כן, אנחנו נרצה לשכור עורך דין שיוכל לייצג אותנו ביחד עם אנשי מקצוע שונים, כאלה שיוכלו לעזור לו במהלך התביעה. בין אם מדובר בחוקרים, יועצים, עדים מומחים ועוד. צריך לציין, סביר להניח שאם נפנה למשרד ולא בהכרח לעורך דין עצמאי, הרי שאנחנו נוכל ליהנות במעטפת רחבה יותר של אנשי מקצוע שתטפל בתיק שלנו.

לסיום, חשוב לבחור עורך דין שיבצע את התהליכים כמה שיותר מהר, בשביל שנוכל לקבל את מה שמגיע לנו ולהמשיך הלאה.