הכרת הזכויות שלכם תוביל למניעת הסתבכויות מיותרות 

עורך דין פלילי בירושלים

בכל מדינה מתוקנת, כמו גם בישראל, לכל אזרח ישנן זכויות כאלו ואחרות, שבצמוד אליהן מגיעות גם החובות כאותו אזרח. מאחר שבמקרים רבים זכויות נפגעות, אנשים מואשמים בפליליים, תיקים פליליים נפתחים בבית משפט וכדומה, חשוב להכיר את הזכויות שלכם, לכל צרה שלא תבוא.

בין אם זומנתם לחקירה משטרתית, או שמא ביצעתם ביודעין עבירה כזאת או אחרת על החוק, תמיד תצטרכו להסתייע בשירותי עריכת הדין המתאימים. במקרים אלו, שירותי עריכת הדין המתאימים יהיו בתחום המשפטי-פלילי. בעוד שעורך דין תעבורתי יסייע לחלץ אתכם מעבירות תנועה, עורך דין פלילי יסייע לאנשים משפטית, למשל במקרים של גרימת מוות תוך כדי תאונת דרכים, במיוחד אם אותה תאונה התרחשה בזמן שכרות, או חמור מכך – בריחה ממשטרה תוך כדי מרדף משטרתי.

מידע חשוב לגבי עבירות על החוק, עורכי דין פלילים ומה שביניהם, מעודכן ל-2020:

אז מתי יסייע לנו עו"ד פלילי ומתי עורך דין בתחום משפטי אחר?

כמו שאנחנו מבינים, עורך דין פלילי בירושלים (ולמעשה, בכל עיר אחרת) יסייע משפטית בכל מה שקשור לדין הפלילי. בואו נחזור לדוגמה שנתנו כאן למעלה, המקרה של תאונת דרכים, לא עלינו. מתי תאונת דרכים תיחשב פלילית על פי החוק, אם בכלל?

ובכן, בואו נגיד את זה ככה (וסליחה על הפישוט ה"פושע" – החוק הרבה יותר מורכב מאשר הדוגמה שאנחנו כרגע מדברים עליה), אם נסעתם במהירות של 90 קמ"ש למרות שהיה מותר 70 קמ"ש, אתם עדיין לא צריכים עו"ד פלילי. מתי כן תצטרכו את הסיוע המשפטי בדין הפלילי? אם חלילה נגרמה עבירה פלילית כתוצאה מכך שנסעתם במהירות גבוהה מהמותר באותו האזור שבו נתפסתם על ידי המשטרה.

סיוע משפטי של עו"ד בדין הפלילי

אנחנו לא נפרט כאן את כל סוגי העבירות הפליליות שיכולות להתבצע על הכביש, אבל אנחנו כן נציין שעבירות פליליות יכולות להתבצע בכל מקום ולא רק בכבישים. מעבר לכך, עורכי דין פליליים לא מסייעים רק לאנשים שביצעו עבירות פליליות, אלא מסייעים משפטית גם לאנשים שחשודים ותו לא.

מה שאנחנו מבינים מזה, זה שבעצם ניתן להסתייע בעורך דין פלילי גם עבור ייעוץ משפטי. למשל, במקרים שבהם נחקרתם שלא כחוק. חס וחלילה, גררו אתכם לתחנת המשטרה מביתכם ללא צו משטרתי? אתם צריכים עורך דין פלילי. מומלץ ביותר. לצערנו, בשנת 2020 ודווקא בימי הקורונה, כשכל העם צריך להיות מאוחד, דווחו לנו בתקשורת על מקרים שבהם שוטרים הגיעו לביתם של אנשים ללא כל צו משטרתי, ערכו חיפוש בביתם ללא צו וגם לקחו אותם לחקירה משטרתית מבלי האפשרות לדבר בפרטיות עם עורך דין. חמור מאוד! אם חלילה קרה לכם דבר כזה, ההמלצה היא להסתייע בסיוע משפטי כמה שיותר מהר. בהצלחה!