הלוואות חברתיות – איך מלווים ואיך לווים

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

הלוואות חברתיות הן דרך חדשה יחסית שבה מי שזקוק לכספים יכול לקבל אותם מגורמים פרטיים שהוא אינו מכיר, תוך התווית דרך ההחזר. עבור מי שיש ברשותו כספים, זו דרך גם לסייע לאדם זר שזקוק למימון וגם אופציה מעולה ליהנות מהכנסות, אשר נובעות מהריביות שהן סבירות וגבוהות הרבה יותר מהריבית הבנקאית הנהוגה במשק. 

שיטת ההלוואות החברתיות

מי שנמצא במצוקה כספית מחפש גורמים שילוו לו כספים, לא אחת הוא נתקל במצבים שבהם גורמים פיננסיים כמו בנקים אינם מאשרים לו הלוואה, או שההלוואה הזו היא בתנאים פיננסיים דרקוניים ומגבילים וכוללים ריבית גבוהה.

אדם זה מחפש דרכים אלטרנטיביות ולכן בוחר בדרך של קבלת הלוואות חברתיות אשר ניתנות בתנאים כספיים הוגנים וסבירים כלכלית.

אופן ההתנהלות לצורך קבלת ההלוואה 

אדם זה פונה לגורם המרכז את כל נושא ההלוואות החברתיות ומגיש בקשה לקבלת סכום כספי מסוים הנחוץ לו. לאחר בדיקה ראשונית של הנתונים, הוא מקבל אישור לקבלת ההלוואה מאדם ספציפי, בתנאים כלכליים שמסכמים עליהם מראש. שני הצדדים חותמים על הסכם מפורט לגבי תוואי הדרך, מתי יועברו הכספים, כיצד ישלם הלווה למלווה את ההחזר החודשי כמו לדוגמה באמצעות הוראת קבע. בהסכם יירשם הפירוט של סך הריבית שיהיה על הלווה לשלם, עד תום מלוא ההחזר.

בנוסף לכך יהיה רשום בהסכם על המחויבות של הלווה להחזיר את כל כספי ההלוואה בתוספת הריבית והעמלה ואילו צעדים יינקטו אם הוא לא יעמוד בלוח התשלומים שעליו סוכם. 

החזר של כספי הלוואות חברתיות 

מדובר בהלוואות מגורמים פרטיים ולכן כל מלווה זקוק לקבלת כספו בחזרה על פי התנאים שסוכמו. במקרים רבים הלוואה חברתית היא קרש הצלה עבור הלווה ולכן הוא מעריך זאת מאד ודואג להחזיר את מלוא הכספים.

עם זאת יש מקרים קיצוניים שבהם הלווה קרס כלכלית ולכן אין לו כל אפשרות פיננסית להחזיר את התשלומים. אם הדבר קורה, פועלים על פי הרשום בהסכם כדי שהלווה לא ייפגע או שרמת הפגיעה שלו כנושה תהיה מינורית. 

הלוואות חברתיות כאלטרנטיבה להשקעות פיננסיות 

מי שמעוניין שערך ההון שלו יעלה עם השנים, בוחן כמה דרכים כמו השקעת כספים בקופת גמל, רכישת נדל"ן וקבלת הכנסה פאסיבית, השקעות בשוק ההון ועוד.

גם האופציה של הלוואות חברתיות יוצרת למלווה אפשרות להגדלת ההון שלו. רבים מבעלי ההון מבצעים כמה הלוואות לגורמים שונים ולכן הם מרוויחים את תשלומי הריבית מכל אחד מהם. בסך הכול הכללי ובהתאם לסכומי ההלוואות, הם מרוויחים סכומים נאים בכל חודש. 

זהו גלגל של הלוואות, יש לקוחות שמסיימים את תשלומי ההלוואות ומבקשים מהמלווה הלוואה נוספת ותמיד יש גם לקוחות חדשים שהלוואה חברתית תסייע להם מאד, כיוון שהיא זולה מזו של גורמים חוץ בנקאיים רבים במשק.