עורך דין מיסים – למצוא את האיש שלנו

משפט - עורך דין מיסים

אחד התחומים העיקריים בהם האזרח פוגש את הרשויות ולא תמיד בצורה חיובית, זה בתחום המסים. נכון שמרביתנו משלמים מס הכנסה בצורה חוקית, כפי שמצפים מאיתנו, כפי שנדרש מאיתנו בהתאם למשכורת שאנחנו מרוויחים, בהתאם להכנסות שלנו, אך יש מקרים בהם זה לא מתבצע כנדרש, במודע או לא במודע, ואז אנחנו צריכים להתמודד עם רשויות המס.

מי שיכול לעזור לנו בכך בשלבים מסוימים, הוא עורך דין מיסים. צריך לומר, זה נכון כשאנחנו אזרחים שעומדים מול תביעה של מס הכנסה, זה נכון כמובן אם אנחנו מגישים את התביעה נגד רשויות המס בגין חריגה כזו או אחרת בתשלומים שנגבו מאיתנו, וזה נכון כשמדובר בחברות אשר נדרשות לשלם מסים כאלה ואחרים למדינה. הרבה פעמים הן נעזרות בעורכי דין, מתוך כוונה ליהנות מתנאים הרבה יותר טובים מרשויות המס והמדינה, אחרי ניהול משא ומתן או בכל תהליך התדיינות.

עורך דין מיסים, כפי שאנחנו יכולים להבין, הוא איש מקצוע שמתמחה בדיני המסים השונים, בדרך כלל מדובר בדיני המסים לא רק בישראל אלא גם במדינות נוספות, זאת בוודאי אם מדובר בעורכי דין שעובדים עם חברות גדולות, חברות בינלאומיות, אך לא רק איתן. מאחר ולא מעט אנשים היום מנהלים רכישות בחו”ל ולא מעט אנשים עובדים עם לקוחות בחו”ל או מנהלים חשבונות בנק בחו”ל, אז הרבה פעמים יש חשיבות לכך שישכרו עורך דין שמתמחה לא רק בדיני המסים בישראל, אלא גם במדינות נוספות.

כיצד בוחרים את האיש הנכון

כמו במקרים רבים אחרים שקשורים לחיפוש ומציאת עורך דין, אנחנו צריכים לבדוק מה הניסיון שלו, עד כמה הוא מקצועי, עד כמה הוא איכותי בתחום, וכמה אנחנו יכולים לסמוך עליו שיספק את השירות הטוב ביותר עבורנו.

נקודה נוספת חשובה, כמו במקרים אחרים של עורכי דין, אנחנו צריכים לבדוק עד כמה הוא זמין, נגיש ויכול לנהל עבורנו את התיק שלנו או את התהליך בו אנחנו נמצאים, בצורה המהירה והיסודית ביותר. כך אנחנו נוכל לסיים את זה בהקדם האפשרי.