איזה סוג ביטוח לרכב כדאי לי לעשות? 

עורך דין תאונות דרכים מומלץ

בין אם אתם נוהגים ברכב ספורטיבי, משפחתי, ברכב SUV, או אפילו בטרקטורון, אתם צריכים להיות מבוטחים. בעוד שביטוח החובה הוא מעוגן בחוק ואתם חייבים להיות מבוטחים בו כשאתם על הכביש (גם בכבישי כורכר ועפר), שאר הביטוחים לרכב הם אופציונאליים. אז במה תבטחו את כלי הרכב, או האופנוע?

בישראל ישנה בעיה שהולכת וגוברת עם השנים, הבעיה של תאונות דרכים. אין ספק, מדובר בתופעה איומה שרק הולכת ומחמירה, אבל בשנים האחרונות כבר התפתחו כל מיני טכנולוגיות שאמורות לסייע בהקטנת הכמות של תאונות הדרכים בארץ ובעולם. מכירים את מובילאיי, נכון? בואו נסביר כמה דברים לגבי המערכת הזו, לגבי ביטוחים ומה שביניהם.

סוגי ביטוחים וסיוע משפטי במקרה של תאונה, חלילה

אם רכשתם רכב לאחרונה, קודם כל מזל טוב ואנחנו מאחלים לכם לנסוע בדרכים בטוחות. שנית, חשוב יהיה לבדוק באיזה סוג ביטוח אתם עומדים לבטח את הרכב שרכשתם. מעבר לביטוח חובה, שהוא מעוגן בחוק ומבטח אתכם מפני פגיעות גוף ונפש, חשוב לבדוק גם מה שאר הביטוחים מספקים לכם.

אגב, ביטוח חובה מכסה מפני פגיעות נפש וגוף גם אצל הצדדים הנוספים שמעורבים בתאונה כזאת או אחרת, לא עלינו. ואם אנחנו כבר מדברים על זה, אז כדאי לדעת למי פונים במקרה של תאונת דרכים, חלילה. במקרים כאלו, עורך דין תאונות דרכים מומלץ וותיק, יהיה איש המקצוע שאליו פונים.

עורך דין חייב להיות מנוסה וותיק בכדי לספק שירות משפטי איכותי?

כמובן, לא חובה שאותו עורך דין יהיה ותיק במקצועו. אתם יכולים לבחור בעורך דין צעיר, שאתו דווקא היה לכם קליק טוב. אבל חשוב לזכור, אין ספק שהניסיון מוסיף המון. לפעמים, ניסיונו של עורך דין יהיה בדיוק מה שיסיים את התהליך כמה שיותר מהר.

כמו שחכמים מאיתנו כבר אמרו פעם, כשמדברים על סיום תהליכים משפטיים כמה שיותר מהר, אין תחליף לניסיון רב שנים. בכל מקרה, בכדי להימנע מכל מיני מצבי ביש של תאונות דרכים, קודם כל ההמלצה היא לנסוע בזהירות, כמובן. יחד עם זאת, תאונות דרכים נגרמות לפעמים גם ללא אשמה של צד כלשהוא, ככה שגם אם הנהג זהיר ביותר, הוא עדיין חשוף למעורבות בתאונה.

כולנו חשופים לתאונות דרכים, אלו החיים, אז כדאי להיות מבוטחים

בשורה התחתונה, כולנו חשופים לתאונות דרכים כאלו ואחרות, גם אם לא באשמתנו. מאחר שזוהי התמונה, ההמלצה הכי טובה היא לרכוש ביטוח מקיף לרכב. יחד עם זאת, אם אתם נוסעים ברכב מאוד ישן, לא בטוח שביטוח מקיף יהיה הפתרון הכי אידיאלי בשבילכם.

במקרה כזה, ייתכן שיהיה עדיף לכם לבטח את הרכב בביטוח חובה ובביטוח צד ג'. בכל מקרה, סעו לאט, בטוח ובדרכים ישרות. שיהיה בהצלחה!